Mediální soubory (film, video, mp3)

Video záznam z konference „…aby peníze dávaly smysl“

Na tomto kanále jsou nyní k vidění videa z konference o etickém bankovnictví ..aby peníze dávaly smysl (Brno, září 2013).

http://www.youtube.com/channel/UCAl2zipXHXbmBqPIkShSeow

Reportáž a rozhovor o etickém bankovnictví v rámci konference „…aby peníze dávaly smysl „

Záznam pořadu na rádiu Slobodný visielač, který se ke konci listopadu věnoval etickému bankovnictví a proběhlé konferenci ..aby peníze dávaly smysl. V pořadu můžete slyšet rozhovor o s Hansem Florianem Hoyerem (GLS Bank), který po konferenci pořídila s naším hostem Eva Fraňková. Tématu etického bankovnictví se pak v on-line rozhovoru věnuje Stanislav Kutáček a na závěr zazní krtáké rozhovory s účastníky konference. Záznam z archivu zde:
http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-11-14_17-00_v-prvej-linii-eticke-banky.mp3

První díl pořadu o etickém bankovnictví na rádiu Slobodný visielač z 6. září 2013. Eva Bartošová rozmlouvala o otázce etických bank a nadcházející první české konferenci se Stanislavem Kutáčkem. Celý pořad si můžete poslechnout v archivu zde:
http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-09-06_17-00_v-prvej-linii-eticke-bankovnictvo-kutacek.mp3

Rozhovor byl rádiu Slobodný vysielač poskytnut pro účely konference o etických financích. Od dalšího obsahu rádia se distancujeme.

 

T. Hajzler: videorecenze na knihu „Kde peníze jsou služebníkem nikoliv pánem“

Tomáš Hajzler natočil pěknou videorecenzi na knihu Naďi Johanisové „Kde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem“. Kniha je stále k dostání.

Videorecenze: http://www.youtube.com/watch?v=GdjGFL3QgHM

Objednejte si knihu za maloobchodní cenu 229 Kč plus poštovné a balné v Trastu pro ekonomiku a společnost – viz kontakty.

Knihu můžete zakoupit též přímo u vydavatele na webových stránkách www. knihystehlik.eu či prostřednictvím e-mailu: objednavky@knihystehlik.eu.

 

Ukázka textů je zde: https://www.thinktank.cz/fileadmin/thinktank-upload/texty/Serial_Nadi_Johanisove-vyber-kapitol.pdf

Dokumentární film: Lokální a globální: O smyslu blízkosti

Trast pro ekonomiku a společnost vydal DVD –  nový dokumentární film režiséra Tomáše Škrdlanta „Lokální a globální: O smyslu blízkosti“. Námět a scénář filmu vytvořila Naďa Johanisová. Film hledá u nás a v jižní Anglii odpověď na otázku, nakolik je globalizovaný systém produkce potravin racionální, a jak v praxi přiblížit zemědělce a spotřebitele formou bedýnkových systémů, farmářských trhů, prodeje ze dvora  a  neziskových školních jídelen v kraji, kde původní jídelny byly  dávno zrušeny. Délka filmu: 49 min.

 

Film lze nyní shlédnout na tomto odkazu:

http://is.muni.cz/el/1423/podzim2012/HEN617/um/LOCAL_AND_GLOBAL.avi.video?info

 

Život na dluh: Naďa Johanisová v dokumentu Tomáše Škrdlanta

10. října bude ČT 1 vysílat nový dokument Tomáše Škrdlanda „Život na dluh“. Vystoupí v něm Naďa Johanisová, vedoucí programu Lokální etické a demokratické ekonomiky. TESu.

Jde o nový film, dokument, který mapuje znepokojivou a rostoucí  zadluženost naší společnosti zejména na úrovni jednotlivců (spotřební dluhy, hypotéky), ale také na úrovni vlád. Zadlužení souvisí s  formou vzniku peněz – většina nových peněz totiž dnes vzniká právě formou dluhu. Je proto těžké se z jeho osidel vymanit.