disidentiV únoru 2014 vyšla knížka Nadi Johanisové Ekonomičtí disidenti: Kapitoly z historie alternativního ekonomického myšlení (Stehlík, Volary). Knížku recenzovala mj. Ilona Švihlíková a předmluvu napsal Tomáš Sedláček.

Knížka obsahuje 24 ilustrovaných kapitolek o myslitelích (ekonomech i ne-ekonomech, historických i žijících), kteří dávno před současnou krizí formulovali nedostatky současného ekonomického systému a hledali alternativy v teoretické i praktické rovině.

Naďa J. píše: „Snažila jsem se přiblížit nejen jejich myšlenky, ale i jejich životní příběhy, a psát stručně a čtivě. Nechybí zde např. Robert Owen, John Ruskin, Mahatmá Gándhí, Richard Douthwaite, z českých např. F.C. Kampelík a Ladislav Feierabend. Někteří možná znáte seriál v časopise Sedmá generace, kde kapitoly o ekonomických disidentech původně vycházely.“

Knížku (227 Kč) je možné si objednat na www.knihystehlik.eu, e-mailu objednávky@knihystehlik.eu či na telefonu 723 143 299. Alternativně v e-shopech Hnutí Duha a brněnského ekologického institutu Veronica, případně žádejte u svého knihkupce, který jej objedná v Kosmasu.